Modele tygrysa

Modèle plastikowy do sklejania w skali 1:35, niemieckiego czołgu Tiger I Panzerkampfwagen PzKpfw VI SD. Kfz. 181 Ausf. E, z okresu II wojny światowej. Po wojnie zachowało się niewiele egzemplarzy, najbardziej znanym jest Tiger 131 [8] należący do Muzeum Bovington [9]. Tygrys został zdobyty podczas wojny w Tunezji. Pocisk wystrzelony przez brytyjski czołg Churchill zablokował wieżę pojazdu, przez co Załoga była zmuszona Go opuścić. Tygrys został wysłany ne Anglii, gdzie został naprawiony. Oryginalny silnik wymieniono na modèle z Tygrysa II (oryginał znajduje się na wystawie [10]).

Czołg dowodzenia opracowany w 1943 Roku na bazie Podstawowej wersji Tygrysa. Miały zmniejszony (z 92 do 66 naboi) zapas amunicji armatniej. Wygospodarowane Miejsce wykorzystano do zamontowania dodatkowego wyposażenia radiowego. Demontowano także zblokowany z działem Karabin maszynowy MG 34. Panzerbefehlswagen (PzBefWg “Tiger” Ausf. E) Mia ł Dwie anteny prętowe mocowane na stropie cihazlar i kadłubie. Przebudowano w Ten sposób 84 tygrysy. Stosowano DWA types wyposażenia radiowego. Czołgi SdKfz 267 byly wyposażone w radiostacje krótkofalowe Fu 5 i Fu 8 o Mocy 80 w i převažuje 80 km (Klucz) lub 15 km (Fonia). Radiostacja Fu 8 była standardowym wyposażeniem jednostek Wojsk Lądowych na szczeblu dywizji je Korpusu. Czołgi SdKfz 268 miały radiostacje krótkofalowe Fu 5 i Fu 7.

Radiostacja Fu 5 służyła do nawiązywania reyman w obrębie kompanii, zaś Fu 7 pozwalała na Kontakt z batalionem. Ponadto czołgi SdKfz 267 i 268 byly wyposażone w System reyman wewnętrznej bordsprechanlange B. modèle plastikowy do sklejania. Jeeli szczegóowe zdjcia zawartoci nie pokazuj inacjay, zestaw NIE Zawiera kleju, Farb i ewentualnych narzdzi, un modelu wycznie verrouillés elementy i kalkomanie (Jeli wystpuje). Wlasnie aller skleiem i……… Ludzie POLECAM!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!! najlepszy modèle jaki Mam! jesli chodzi o farbki à ja uzylem matowych: Gun Metal (metaliczn a), blanc (BIAA), noir (BIAA), jaune foncé (odcieni jest CAA Masa-Radze wybrac WG uznania), Red Brown (odcieni jest CAA Masa-Radze wybrac WG uznania), Dark greeen (odcieni jest CAA Masa-Radze wybrac WG uznania), wszystkie humbrola modèle jest Swietny NIC do niego wiecej nie trza Jak odrobine cierpliwosci przy drobnych czesciach-mnie cierpliwosc opuscila przy rurach wydechowych Poza tym swietnie Sie prezentyje na tych gasienicach.